Bezelye 1 Kg

Taze bezelye diyet lifi, protein, çeşitli vitamin ve mineraller (K, B1, manganez ve fosfor) bakımından zengin düşük kalorili bir sebzedir. Kuru bezelye ise özellikle diyet lifi, B vitaminleri ve demir minerali içeriği ile öne çıkmaktadır. bezelye fiyatı,

Devamı..
75 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

6,50 5,90

Stokta yok

Ürün Hakkında Bilgi

Taze bezelye diyet lifi, protein, çeşitli vitamin ve mineraller (K, B1, manganez ve fosfor) bakımından zengin düşük kalorili bir sebzedir. Kuru bezelye proteini ise özellikle diyet lifi, B vitaminleri ve demir minerali içeriği ile öne çıkmaktadır. 100 gram taze bezelye tüketildiğinde sadece 81 kcal enerji sağlarken; günlük ihtiyacımız olan K vitaminin %24’ü, B1 vitaminin %23’ü, manganezin %20’si ve fosforun %15’i alınır.
Bitkisel protein kaynakları arasında önemli bir yeri olan bezelye aynı zamanda diyet lifi bakımından da zengin bir sebze olduğundan tüketildiğinde doygunluk hissi vermektedir. Bu özelliği ile bezelye kilo kontrolü için hazırlanan diyet listelerinde kullanılmaktadır. Haşlanmış Bezelye içerdiği besin bileşenleri ile kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur ve özellikle tip-2 diyabet riskini azaltıcı etki sağlar. Bezelyede bulunan antioksidan özellikli bileşikler kanser ve kalp hastalıkları gibi kronik hastalıkların riskini ve enflamasyonu azaltıcı etkiye sahiptir.
Besin Değerleri

Kalori: 84 kcal
KarbonhKalori: 118 kcal
Karbonhidrat: 16.3 g
Lif: 6.9 g
Protein: 8.6 g
Yağ: 0.5 g
Kolesterol: 0.0 mg
A Vitamini: 74.0 IU
C Vitamini: 15.6 mg
Potasyum: 259.0 mg
Kalsiyum: 27.0 mg
Demir: 1.8 mg

Kargo

24 Saat içerisinde kargoya verilmektedir. Yaklaşık 2 iş günü teslimat süresi mevcuttur.

Miktar

1 Kg

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış.

İlk değerlendirmeyi siz bırakın