• İndirimli Ürünler%50'ye varan
  • En Çok Satanlar
  • Kupon ve Kampanyalar
  • Hediye Kartları
  • Hızlı Teslimat Bilgisi

Çevre Politikamız

Toplasepeti.com insanı ve çevreyi merkeze koymaya kendini adamıştır ve insanlar ancak sağlıklı bir gezegende gelişebilirler. Ne yazık ki, iklim değişikliği ve atık da dahil olmak üzere bugün karşı karşıya olduğumuz bir dizi çevresel zorluk, toplu olarak gelişme yeteneğimizi tehdit ediyor. Bu tehditlerle mücadele, daha sürdürülebilir bir gelecek için kararlı ve kapsamlı eylem gerektiren küçük bir çaba değildir

temiz dünya 

İnsanlar sağlıklı bir gezegende başarılı oluyorlar, ancak bugün karşı karşıya olduğumuz bir dizi zorluk, iklim değişikliği ve atık da dahil olmak üzere bu olasılığı tehdit ediyor. Bu tehditlerle mücadele, daha sürdürülebilir bir gelecek için kararlı ve kapsamlı eylem gerektiren küçük bir çaba değildir. Biz de üzerimize düşeni yapmaya yardımcı olmak için; 

Daha çevreci ürünleri, doğal hayata ve çevreye saygı gösteren üreticilerin ürünleri, yenilebilir çevreci kullanımları sonuna kadar destekliyoruz. Geleceğimizi düşünmek zorundayız ve hem kendimiz hem de sizin için sitemizde bu duyarlılığı sonuna kadar göstermeye kararlıyız. 

Bu nedenle şu anda Toplasepeti.com da bulunan ürünlerin %80'i doğal, çevreci ve organik üretim ilkeleri ile üretilmiş ürünlerdir. Yakın bir gelecekte %100 olarak bu durumu güncelleyeceğimizi söyleyebiliriz. 

Plastik ve diğer atıkların azaltılması 

Bu gezegende, doğal kaynaklar sınırlıdır. Bu, onları akıllıca kullanmamız ve iyi bir şekilde kullanmamız gerektiği anlamına gelir. Ürünlerimizi seçerken, üretirken ve paketlerken elimizden geldiğince atık kullanımını en aza indirmeye çalışıyoruz. Sonuç olarak hedefimiz, gezegenimiz üzerindeki etkiyi en aza indirirken insanların iyi olmasına ve gelişmesine yardımcı olan yüksek kaliteli ürünler sunmaktır. Ürünlerimize ve ambalajlarımıza giren malzeme miktarı söz konusu olduğunda, daha azının daha fazla olduğuna inanıyoruz. Her zaman toplam malzeme hacmini azaltmanın, malzemelerimizin sürdürülebilirliğini artırmanın ve tüketicilerimizin ürünlerimizi kullandıktan sonra geride bıraktığı etkiyi en aza indirmenin yollarını bulmaya çalışıyoruz. Bu şekilde, ürünlerimizin kaynak yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olabiliriz.

Sorumlu ve sürdürülebilir kaynak kullanımı 

İçeriğimiz, faaliyetlerimizin bütünü, dağıtımımız ve hizmetlerimiz de dahil olmak üzere tedarik ettiğimiz her şeyin çevresel ve sosyal etkilerinin olduğunun farkındayız. Bu nedenle temiz bir dünya, sağlıklı yaşamlar ve gelişen topluluklar yaratma çabalarımız için sorumlu ve sürdürülebilir kaynak kullanımı çok önemlidir. 

Etik iş uygulamalarına güçlü bir bağlılığımızı sürdürüyoruz; insanlara onurlu, saygılı ve fırsat eşitliğiyle davranmak; ve gezegenimizin iyi idaresini teşvik eden sorumlu bir şekilde iş yapmak. İş Ortağı Davranış Kurallarımıza uyan iş ortaklarımızdan da aynısını istiyoruz. Kurallar,  İnsan Hakları Taahhüdümüze bağlılıkla  ilgili beklentilerimizi ve insan hakları ve çalışma, sağlık ve güvenlik, çevre ve iş yapma ve etik ile ilgili diğer beklentilerimizi detaylandırır. 

Yönetim Sorumlu ve sürdürülebilir kaynak bulma programımız 

İlgili taahhütlerimiz ve ilerlememiz de dahil olmak üzere - ürün tedarik operasyonlarından sorumlu yetkililerimiz tarafından yönetilir ve üst düzey yöneticilerimiz - ürün tedariğine üst düzey  bir gözetim sağlar.  belirli ESG hedeflerimize ulaşma yolunda ilerleme dahil - ve sürdürülebilir tedarik zinciri yönetimi, iklim yönetimi, ürün güvenliği ve sürdürülebilir tedarik zinciri yönetimi gibi işimiz için öncelikler olan ESG sorunlarıyla ilgili riskleri, fırsatları ve stratejiyi denetler. 

Paketlemede Plastik ve diğer atıkların azaltılması

Paketleme ve sevkiyat yapılan ürünlerin korunması amacı ile olabildiğince çevreye duyarlı ve doğada çözülebilir malzemeler kullanmaya dikkat ediyoruz.