• İndirimli Ürünler%50'ye varan
 • En Çok Satanlar
 • Kupon ve Kampanyalar
 • Hediye Kartları
 • Hızlı Teslimat Bilgisi

İade ve Sipariş İptali

ALDIĞIM ÜRÜNLERİ NASIL İADE EDEBİLİRİM

Vermiş olduğunuz siparişinizi, ödemesini online ya da kapıda ödeme olarak tamamladığınız siparişinizi kargo teslimi öncesi iptal edebilirsiniz ayrıca

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Toplasepeti.com'a başvurarak iade koşulları dahilinde, kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak kolayca iade edebilirsiniz. 

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürün tiplerinden biri, "Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket, şişe kapağı, gibi koruyucu unsurları açılmış iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerdir. (süt ve et ürünleri gibi..)

Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Kurumsal firma alışverişinizde faturanızla birlikte gönderilmelidir. Bireysel alışverişinizde faturaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.

Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

HANGİ ÜRÜNLERİ İADE EDEMİYORUM

 • Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez.
 • Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.)
 • Çabuk bozulabilir gıda ürünleri Süt ürünleri, et, meyve ve sebze gibi..(Teslim aldığınızda ürün bozuk yada hatalı ürün ise geri iade kabul edilmektedir)
 • Buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon gibi elektronik kategorisinden kurulum gerektiren ürünler yetkili servis bilgisi olmadan açılırsa iade kapsamı dışında kalır.
 • Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde tarafımıza yada satıcıya ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

KAMPANYALI ÜRÜNLERİ İADE EDEBİLİR MİYİM?

 • İptal yada iade edeceğiniz ürün iade olduğu halde kampanya koşullarını sağlıyorsanız iade edebilirsiniz ve kampanya avantajları devam eder. 
 • İptal yada iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek gerçekleştirilir. 

Örnek: Ücretsiz kargo kampanyasında belirtilen kampanya tutarının altında kaldığınızda iadeniz kargo ücreti düşülerek gerçekleştirilir. 

KARGO FİRMASI İADE GÖNDERİMİ ALMAYA GELMEDİ NE YAPMAM LAZIM

Kargo firmaları kurye operasyonunu günlük olarak düzenlemekte olup, ürün gönderim işlemleriniz için günlük olarak kurye talebi iletmeniz gerekiyor. Kargo firmasına kurye talebi ilettiniz ve kargo firması iadenizi almaya gelmediyse, bir sonraki gün tekrar talep iletmelisiniz. 

yada iadeler için Ups Kargo için 0850 255 00 66 numarayı arayarak kurye talebinde bulunabilrisiniz..

NASIL İADE OLUŞTURURUM

 1. Hesabınızda oturum açın
 2. Hesabım menüsünden tamamlanan siparişler bölümünü giriş yapın
 3. Açılan sayfa da ilgili sipariş numarasına tıklayarak siparişin açılmasını sağlayın
 4. Açılan sipariş sayfasında İade ve değişim bölümünden işlem türünüzü seçin
 5. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de seçmeniz gerekir.
 6. İade nedenini belirtin ve iade talebi oluşturun. 

İPTAL VE İADE TALEPLERİMİ NASIL TAKİP EDEBİLİRİM

 • Hesabınızda oturum açın. 
 • Hesabım menüsünde yer alan iade talepleri sekmesini tıklayın
 • Açılan yeni sayfada sipariş iptali ile ilgili durum ve detaylara ulaşabilirsiniz. 

İADE VE İPTAL KOŞULLARI

ALICI, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşme konusu ürünün/ürünlerin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içinde sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Ancak Cayma hakkının kullanılması için cayma hakkının kullanıldığına dair bu süre içinde SATICI’ya, SİPARİŞ İPTALİ, İADE İŞLEMLERİNİ TAMAMLAMIŞ OLMASI yada E-MAIL ile bildirimde bulunulması gerekmektedir. Tüketicinin, cayma hakkını kullanması halinde, 3. kişiye veya Alıcı’ya teslim edilen ürünün/ürünlerin ve ürüne/ürünlere ait fatura aslının ve teslimata dair kargo teslim tutanağının SATICI ’ya iade edilmesi zorunludur. Cayma bildirimi ile birlikte bu belgelerin SATICI ‘ya ulaşmasından sonraki 7 (yedi) iş günü içinde ürünün/ürünlerin bedeli Alıcı’ya masraf yüklemeksizin iade edilir. Ancak Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik uyarınca, ambalajı açılmış gıda maddeleri, içecek ve diğer günlük tüketim maddeleri için sağlanan ürünler, tek seferde kullanılan ürünler, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerde, ALICI cayma hakkını kullanamaz. Cayma bildiriminin SATICI ‘ya ulaşmasından itibaren 20 (yirmi) gün içerisinde de Alıcı’ya teslim edilen ürün/ürünleri geri alınır. Bu halde, ürünün/ürünlerin SATICI ‘ya iadesi kargo ile yapılır ve bu durumda kargo ücreti Alıcı’ya aittir. Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa ALICI, SATICI ‘ya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmeyi kabul ve beyan eder