Siyah Üzüm 750 Gr

Siyah Üzümü kabuk ve çekirdekleri ile beraber tüketmek kalp hastalıkları ile kanser riskini azaltıcı etki gösterir. Siyah üzüm fiyatı, siyah üzüm siparişi.

Devamı..
Ağustos Fırsatı! Belirtilen ürünlerinde 2. Ürüne %50 İndirim.

14,99 13,50 700 Gr

Stokta

Ürün Hakkında Bilgi

Siyah Üzüm, Anavatanı Anadolu’yu da içine alan Küçük Asya olarak isimlendirilen bölge olan siyah üzüm, Vitis cinsine ait çok sayıda farklı türden elde edilen bir meyvedir.
Ülkemizde üzüm tüm bölgelerde yetiştirilmektedir. Ülkemiz bağ alanlarının yarısından fazlası Ege Bölgesindedir ve bu bölgede Manisa bağ alanı en yüksek ilimizdir. Manisa üretilen toplam kurutmalık üzümün %90’dan fazlasını karşılamaktadır. Üzümü kabuk ve çekirdekleri ile beraber tüketmek kalp hastalıkları ile kanser riskini azaltıcı etki gösterir. Ülkemizde özellikle Siyah üzüm, Elazığ, Malatya, İzmir ve Manisa üretimi yapılmaktadır. Manisa çevresinde üretilen üzüm kurutmalık olarak değerlendirilir. Dünyada en fazla çekirdeksiz kuru üzüm üretimi Türkiye’de yapılmaktadır. Siyah üzüm ayrıca üzüm pekmezi, balzamik üzüm sirkesi ve üzüm kurusu olarak da değerlendirilmektedir.
Ağırlık 0.700 kg
Besin Değerleri

Kalori: 69 kcal
Karbonhidrat: 18.0 g
Lif: 0.9 g
Protein: 0.7 g
Yağ: 0.2 g
Kolesterol: 0.0 mg
A Vitamini: 66.0 IU
C Vitamini: 3.2 mg
Potasyum: 191.0 mg
Kalsiyum: 10.0 mg
Demir: 0.4 mg

Kargo

24 Saat içerisinde kargoya verilmektedir. Yaklaşık 2 iş günü teslimat süresi mevcuttur.

Menşei

Güney Afrika

İncelemeler

Henüz bir inceleme gönderilmemiş

Yalnızca bu ürünü satın almış ve oturum açmış müşteriler yorum bırakabilir.

0
SEPETİNİZ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.