Kars Kazı 1 Adet

Kars Kazı diğer kaz türlerine göre daha az yağlı ve doğal beslenmesinden ve yaşadığı coğrafyadan dolayı daha lezzetli. Besleyici değerler açısından da üstün olan Kars Kazı bu nedenle çok talep görüyor. Kars’ta yetiştirilen kazlarda kesinlikle zorla besleme yöntemi uygulanmıyor. Tamamen doğal ortamlarında yetişen kazlar en uygun zamanda kesilip kurutularak size sunuluyor.

Devamı..
Eylül Fırsatı! Lindt ve Ritter çikolatalarda 2. ürün %50 İndirimli.

239,00 235,00

Ürün Hakkında Bilgi

Kars Kazı serüveni, anaç kazın baharda kuluçkaya yatmasıyla başlıyor. Başlangıçta ufalanmış arpa ekmeğiyle beslenen civcivler, hava ısındığında dışarıya alınıyor ve geç sonbahara kadar süren yaşamları boyunca, doğadan kendi sağladıkları otlar ve tohumlarla karınlarını doyuruyorlar. Yaz bastırınca kazlar yaylaya çıkarılıyor, havalar soğuyup, yağmurlar düştüğünde yeniden köye indiriliyor. Bu dönem genellikle harman sonu olduğundan, kazlar başaklardan toprağa düşmüş tahıl taneleriyle iyice semizleşiyor. İlk kar yağdığında ise kesilip tüyleri, içi alınıyor, bütün olarak doğal kaya tuzuna yatırılıyor. Ardından üzerine biraz un serpilerek açık havada, rüzgâr görecek biçimde asılıp, 30 ile 60 gün süreyle kurutuluyor. Artık kazlar, yöredeki kaz ambarlarında bütün kış bozulmadan saklanacak duruma gelmiş oluyor.

Ağırlık 2 kg
Miktar

2 Kg

İçindekiler

Doğal Kaz eti

Marka

Malakan Peynircilik

Menşei

Kars -Türkiye

Kargo Bilgisi

Bu ürün sipariş üzerine Kars'tan özel olarak getirtilmektedir, İstanbul içi siparişleriniz 72 Saat içerisinde teslim edilmektedir. İstanbul dışı siparişler. Yaklaşık 3 iş günü teslimat süresi mevcuttur. Cuma günü verilen siparişin kargosu takip eden pazartesi gün içi kargoya teslim edilmektedir.

İncelemeler

Henüz bir inceleme gönderilmemiş

Yalnızca bu ürünü satın almış ve oturum açmış müşteriler yorum bırakabilir.

0
SEPETİNİZ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.