Kabak 1 Kg

Kabak besleyici, düşük kalorili, yüksek oranda su içeren ve kolay sindirilebilen hafif bir sebzedir. Lifli yapısı ile bağırsak tembelliğine ve kabıza karşı çok etkilidir. Bağırsakları yumuşatıcı ve mideyi rahatlatıcı özelliği vardır.

Devamı..
Eylül Fırsatı! Lindt ve Ritter çikolatalarda 2. ürün %50 İndirimli.

6,95 6,49 1 Kg

Ürün Hakkında Bilgi
Kabak besleyici, düşük kalorili, yüksek oranda su içeren ve kolay sindirilebilen hafif bir sebzedir. Lifli yapısı ile bağırsak tembelliğine ve kabıza karşı çok etkilidir. Bağırsakları yumuşatıcı ve mideyi rahatlatıcı özelliği vardır. Bağırsaklar dışında idrar söktürücü ve ödem atıcı özelliği de olan bir sebzedir. Basur ve prostat rahatsızlıklarında olumlu etkileri vardır.
Düşük kalorili ve hafif bir sebze olduğu için diyet yapanlara ve yaşlı kişilere önerilir. Kabak aynı zamanda gözler için çok yararlı bir sebzedir. İçerdiği antioksidanlar yaşa bağlı makula dejenerasyonuna ve katarakta karşı koruma sağlamaktadır. Kalp ve damar sağlığı üzerinde zeytin yağı kadar olumlu etkileri vardır. İçerdiği antioksidanlar kansere yakalanma riskini azaltmaktadır. Antienflamatuardır (iltihapla savaşan) ve tip 2 diyabete karşı koruyucu etkisi vardır. Kan şekerini düşürür. Potasyum içeriği ile yüksek tansiyona karşı etkilidir.
Besin Değerleri

Kalori: 19 kcal
Karbonhidrat: 2.0 g
Lif: 1.1 g
Protein: 1.6 g
Yağ: 0.4 g
Kolesterol: 0.0 mg
A Vitamini: 58.0 IU
C Vitamini: 16.0 mg
Potasyum: 200.0 mg
Kalsiyum: 30.0 mg
Demir: 1.5 mg

Kargo

24 Saat içerisinde kargoya verilmektedir. Yaklaşık 2 iş günü teslimat süresi mevcuttur.

Miktar

1 Kg

İncelemeler

Henüz bir inceleme gönderilmemiş

Yalnızca bu ürünü satın almış ve oturum açmış müşteriler yorum bırakabilir.

0
SEPETİNİZ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.