Bal

Ekincik Kekik Balı 225 Gr

Soğuk algınlığını gidermesi, yaraları iyileştirmesi kekik balının bilinen özellikleri arasındadır. Doğadan elde edilen bal türleri arasında kekik balı en özellikli olanlardan biridir. Karaciğer, mide, astım ve egzama hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Devamı..
75 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

44,90 42,50

Hızlı teslimat ürünlerde aynı gün kargo yada aynı gün teslimat!

Ürün Hakkında Bilgi

Ekincik Kekik Balı oldukça özellikli ve şifalı çiçek balı türlerinden biridir. Arıların saf kekik otu çiçeklerinin özünü toplamasıyla ürettikleri, kekik kokulu, şeffaf, tadı buruk tatlı olan bir baldır. Kekik otu nektarlı bir bitkidir. Bileşiminde Timol bulunan uçucu bir yağa sahiptir. Bunun aroması, kokusu ve lezzeti oldukça güzeldir. Ayrıca anti paraziter etkisi de bulunmaktadır. Bu içeriğindeki Timol maddesinden kaynaklanır.
Miktar

225

İçeriği

Bal, içeriğindeki maddelerin çeşitliliği nedeniyle, oldukça karmaşık yapıya sahiptir. Çeşitli yörelere ve elde ediliş zamanlarına göre de, oldukça farklı yapılar gösterebilmektedir. üretimin yapıldığı yöredeki bitki türlerine ve üretimin yapıldığı zamana göre değişmektedir. Ancak genel olarak; balın, ’i değişik meyve şekerlerinden; ’si sudan meydana gelir. Geri kalan % 13’lük kısım, enzimlerden oluşur.

Glikoz Fruktoz Miktarı

Glikoz+Fruktoz: Çiçek Ballarında Glikoz+Fruktoz değeri ortalama 70±8g/100g’dır.

Üretici Marka

Ekincik Köy Ürünleri

Menşei

Muğla

Kargo

24 Saat içerisinde kargoya verilmektedir. Yaklaşık 2 iş günü teslimat süresi mevcuttur. Cuma günü verilen siparişler takip eden pazartesi gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.

Önemli Bilgi

Doğal Bal, bozulan bir ürün olmadığı için, balda oluşan kristalizasyon doğal bir reaksiyondur. Petekten soğuk süzme yöntemiyle süzülen bal kristalize olabilir. Kavanoz sıcak su banyosuna tutularak bal yeniden akıcı hale getirilebilir.

İncelemeler

Henüz bir inceleme gönderilmemiş

Yalnızca bu ürünü satın almış ve oturum açmış müşteriler yorum bırakabilir.

0
SEPETİNİZ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.