Bal

Ekincik Çam Balı 500 Gr

Türkiye’deki çam balı üretiminin yaklaşık olarak %75-80’lik kısmı Muğla’daki ormanlık sahalarda gerçekleşmektedir. Muğla coğrafyasının %68’i ormanlarla kaplı olup, çam balı üretimi ormanlık alanların yalnızca %8’lik bir diliminde gerçekleşmektedir.

Devamı..
75 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

34,90 27,50

Stokta

Bu ürün 24 Saat içinde kargoya verilmektedir. Tahmini teslim tarihi: 02/12/2020 - 03/12/2020
Her 150 TL'lik alışverişlerinize 15 TL hediye çeki sizi bekliyor.

Ürün Hakkında Bilgi

Çam balı arıların çiçek poleninden değil, Akdeniz iklimine mahsus bazı çam ağacı türlerinin gövdesinde yaşayan Marchalina hellenica’nın (Basra böceği) bir aracı böceğin salgısını kullanarak ürettiği, müstesna bir baldır. Çam balı, Ege ve Akdeniz bölgesinde özellikle Muğla ilimizdeki el değmemiş ulu çam ormanlarımızın balıdır. Doğanın kendisidir ve tamamen doğal şartlarda üretilmektedir. Dünyada sadece Türkiye ve Yunanistan’da bulunur.
Ağırlık 0.500 kg
Miktar

500 Gr

İçeriği

Çam balı mineral kaynağıdır özellikle Potasyum yönünden çok zengindir, potasyum beyin faaliyetleri için önemli bir mineraldir, Prolin çam balında en fazla bulunun aminoasit olup aynı zamanda bir kalite kriteridir. Ekincik çam balında prolin miktarı ortalama 850±20mg/100g’dır.

Glikoz Fruktoz Miktarı

Glikoz+Fruktoz: Çam Ballarında Glikoz+Fruktoz değeri ortalama 56±8g/100g’dır.

Üretici Marka

Ekincik Köy Ürünleri

Menşei

Marmaris / Ekincik

Kargo

24 Saat içerisinde kargoya verilmektedir. Yaklaşık 2 iş günü teslimat süresi mevcuttur. Cuma günü verilen siparişler takip eden pazartesi gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.

Önemli Bilgi

Doğal Bal, bozulan bir ürün olmadığı için, balda oluşan kristalizasyon doğal bir reaksiyondur. Petekten soğuk süzme yöntemiyle süzülen bal kristalize olabilir. Kavanoz sıcak su banyosuna tutularak bal yeniden akıcı hale getirilebilir.

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış.

Sadece bu ürünü satın alan ve hesabına giriş yapmış kullanıcılar yorum bırakabilir.

her 150 tl'lik alışverişlerinizde

15 TL

Hediye çekiniz her 150 TL’lik alışveriş sonrası hesabınızda

Sepetiniz Ürün kaldırıldı Undo
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor