Bal

Ekincik Çam Balı 1 Kg

Türkiye’deki çam balı üretiminin yaklaşık olarak %75-80’lik kısmı Muğla’daki ormanlık sahalarda gerçekleşmektedir. Muğla coğrafyasının %68’i ormanlarla kaplı olup, çam balı üretimi ormanlık alanların yalnızca %8’lik bir diliminde gerçekleşmektedir.

Devamı..
Eylül Fırsatı! Lindt ve Ritter çikolatalarda 2. ürün %50 İndirimli.

99,99 95,99

(2 customer reviews)

Stokta yok

Ürün Hakkında Bilgi

Çam balı arıların çiçek poleninden değil, Akdeniz iklimine mahsus bazı çam ağacı türlerinin gövdesinde yaşayan Marchalina hellenica’nın (Basra böceği) bir aracı böceğin salgısını kullanarak ürettiği, müstesna bir baldır. Çam balı, Ege ve Akdeniz bölgesinde özellikle Muğla ilimizdeki el değmemiş ulu çam ormanlarımızın balıdır. Doğanın kendisidir ve tamamen doğal şartlarda üretilmektedir. Dünyada sadece Türkiye ve Yunanistan’da bulunur.
Ağırlık 1 kg
Miktar

1 Kg

İçeriği

Çam balı mineral kaynağıdır özellikle Potasyum yönünden çok zengindir, potasyum beyin faaliyetleri için önemli bir mineraldir, Prolin çam balında en fazla bulunun aminoasit olup aynı zamanda bir kalite kriteridir. Ekincik çam balında prolin miktarı ortalama 850±20mg/100g’dır.

Glikoz Fruktoz Miktarı

Glikoz+Fruktoz: Çam Ballarında Glikoz+Fruktoz değeri ortalama 56±8g/100g’dır.

Üretici Marka

Ekincik Köy Ürünleri

Menşei

Marmaris / Ekincik

Kargo

24 Saat içerisinde kargoya verilmektedir. Yaklaşık 2 iş günü teslimat süresi mevcuttur. Cuma günü verilen siparişler takip eden pazartesi gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.

Önemli Bilgi

Doğal Bal, bozulan bir ürün olmadığı için, balda oluşan kristalizasyon doğal bir reaksiyondur. Petekten soğuk süzme yöntemiyle süzülen bal kristalize olabilir. Kavanoz sıcak su banyosuna tutularak bal yeniden akıcı hale getirilebilir.

Ürün Kalitesi

100%

Fiyat

100%

Kargo & Teslimat

100%

02 müşteri tarafından incelendi

Sırala

 • Avatar

  Onur G.

  Kesinlikle iyi bir bal, kokusu tadı resmen gerçek bal, bildiğiniz üzere bu bal işi biraz sıkıntılı sahtekar çok fazla ama ekincik balı iyi bir bal. Teşekkür ederiz.

  02/08/2020
  Onaylı Müşteri
 • Avatar

  Gülnur T.

  Sipariş biraz gecikti ancak çok sorun değil, ilk kez bal yediğimi hissettim, kesinlikle güvenerek alabilirsiniz.

  02/08/2020
  Onaylı Müşteri

Yalnızca bu ürünü satın almış ve oturum açmış müşteriler yorum bırakabilir.

0
SEPETİNİZ
 • Sepetinizde ürün bulunmuyor.