Deniz Börülcesi 1 Bağ

Deniz Börülcesi, haşlayıp kılçıklarından ayıklanarak zeytinyağı ve limon sos ile salata olarak tüketilir, Deniz kıyısına yakın yerlerde yetişen bir bitkidir. Türkiye’de en çok Gökova’da yetişir. deniz börülcesi siparişi, deniz börülcesi fiyatı.

Devamı..
75 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

5,90 5,75

Ürün Hakkında Bilgi

Deniz kıyısına yakın yerlerde yetişen bir bitkidir. Türkiye’de en çok Gökova’da yetişir, Tuz Gölü ve çevresi, Aksaray, Ereğli, Burdur ile Tarsus kıyılarında da rastlanır.
Deniz kıyılarında suyun gel-git yaptığı yerlerde sular çekildikten sonra yetişen bu bitki, tuzlu, ekşi ama lezzetlidir. Daha çok ilkbaharda tüketilir; çünkü sonbahara doğru deniz tuzunu iyice içine çeker. Haşlanarak salatası yapılır. İyotlu topraklarda yetiştiğinden iyot eksikliğine bağlı guatr hastalığına iyi gelir. İdrar artırıcı ve kuvvet vericidir. Çiğ tüketildiğinde mutlaka sirke kullanmak gerekir. Sarımsak, limon ve zeytinyağı karıştırılarak yapılan sos ile de tüketilir.Deniz Börülcesi kırmızı kan hücrelerinin üretimi ve DNA sentezinde çok önemli role sahip B9 vitamini (folik asit) bakımından çok zengin bir ıspanak giller familyası üyesidir.
Besin Değerleri

Kalori: 118 kcal
Karbonhidrat: 16.3 g
Lif: 6.9 g
Protein: 8.6 g
Yağ: 1.9 g
Kolesterol: 0.0 mg
A Vitamini: 34.0 IU
C Vitamini: 3.0 mg
Potasyum: 558.0 mg
Kalsiyum: 48.0 mg
Demir: 2.5 mg

Paket Miktarı

1 Bağ

Kargo

24 Saat içerisinde kargoya verilmektedir. Yaklaşık 2 iş günü teslimat süresi mevcuttur.

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış.

Sadece bu ürünü satın alan ve hesabına giriş yapmış kullanıcılar yorum bırakabilir.

Sepetiniz Ürün kaldırıldı Geri al
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor!