Organik

Biosun Organik Mercan Köşk Öğütülmüş 50 Gr

Biosun Organik Mercan Köşk Öğütülmüş Kekik ile aynı aileden olan mercanköşkü, farklı lezzetler almak istediğiniz zaman, kekik yerine kullanabilirsiniz.Mercanköşk bilhassa domates soslarınızda, çorbalarınızda, peynir ve salatalarınızın üzerinde inanılmaz farklar yaratır.

Devamı..
75 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

15,99 15,59

Her 150 TL'lik alışverişlerinize 15 TL hediye çeki sizi bekliyor.

Ürün Hakkında Bilgi

Mutfakta kullanılan kekik ailesinden bir bitki türüdür. Tüm aromasını toplaması için sıcak iklime ihtiyaç duyan mercanköşkün lezzeti kurutulduğunda keskinliğini kaybeder. Kekik, Defne Yaprağı ve Karabiber ile iyi uyum sağlar.  Helenistik döneme ait bir mitolojide , Afrodit’in mercanköşk kokusu için yaklaşan şansın kokusu dediği belirtilmektedir. Bunun yanında aynı döneme ait bir inanış, mezarı üzerinde mercanköşk biten kişinin, ruhunun huzura kavuştuğu yönündedir. Ortaçağda evlenen çiftlerin üstlerine taktıkları mercanköşk; aşk, kıvanç ve mutluluğun simgesi olarak kabul edilmiştir. İngiltere’de uzun yıllar enfiye tozunun bileşenlerinden biri olarak tüketilmiş, ilerleyen dönemlerde, biraya egzotik bir lezzet vermek için kullanılmıştır.

 

Paket Miktarı

50 Gr

Marka

Biosun

İçindekiler

Organik Mercan Köşk Öğütülmüş

Menşei

Türkiye

Kargo

İstanbul içi siparişleriniz 24 Saat içerisinde teslim edilmektedir. İstanbul dışı siparişler. Yaklaşık 2 iş günü teslimat süresi mevcuttur. Cuma günü verilen siparişin kargosu takip eden pazartesi gün içi kargoya teslim edilmektedir.

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış.

Sadece bu ürünü satın alan ve hesabına giriş yapmış kullanıcılar yorum bırakabilir.

Sepetiniz Ürün kaldırıldı Geri Al
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor