Topla Sepeti Elektronik Pazarlama Tic. Ltd. Şti, satıcıların ürünlerini ve envanterini Toplasepeti.com’da satmalarını sağlayan bir web yazılımı, online market ve programdır.

Geçerli bir mersis numarası, Türkiye vergi numarası, e-posta hesabı, banka hesabı ve kredi kartı kullanan herhangi bir şirket Toplasepeti.com’da satış yapabilir. Şahıs şirketi sahiplerinin T.C. kimlik numaralarının yanı sıra vergi levhalarında yazan şirket vergi numaralarını da bildirmeleri gerekmektedir.

Toplasepeti.com’da aşağıdaki kategorilere ait ürünleri satabilirsiniz: Gıda ve Mutfak Ürünleri, Tahıllar, Sebze, Meyve, Et ve Süt ürünleri, İçecekler, Çay, Kahve çeşitleri, Organik Ürünler, Vegan ürünler, Yağlar, Kuruyemişler, Baharatlar, Süper Gıdalar, Yöresel Ürünler, Deniz Mahsulleri, Yemek hazırlama ekipmanları, Mutfak araç gereçleri.

 

Hamile gıdaları, Bebek gıdaları, Sporcu gıdaları, Gıda takviyeleri, Diyet beslenme ürünleri, Hazır yemekler ve Konserveler kategorilerinde kalite standartlarının sağlanması, müşteri memnuniyetinin artması ve müşteri güvenliği için bazı ürünlerin satışına başlamadan önce ürün sertifikalarının resmi makamlardan alınmış olması ve Toplasepeti.com’dan onay almanız gerekebilir.

Toplasepeti.com’da satıcı hesabı açmak için neye ihtiyacım var?

 

Hesap açmak için aşağıdaki bilgileri bizimle paylaşmalısınız:

Telefon Numarası Ülke koduyla birlikte, geçerli bir telefon numarası

Firma Kayıt Bilgileri İşletme bilgisi: işletme türü, mersis numarası ve şirket vergi numarası

Adres: kayıtlı iş adresi bilgisi

Birincil İrtibat Kişisi Bilgileri : Şirket imza yetkisi veya temsilcileri

Birincil irtibat kişisi, hesap sahibinin kendisi (kayıtlı satıcı) veya şirket içinde hesap sahibinin adına Toplasepeti.com’da satıştan sorumlu kişidir. Bu kişi; hesap sahibinin adına kayıt bilgilerini sağlar, ödemeler ve iadeler gibi işlemleri başlatır ve bu kişinin, Toplasepeti.com’da hesabına erişimi vardır. Birincil irtibat kişisinin yaptığı işlemler, hesap sahibince yapılmış sayılır.

Sağlamanız gerekenler:

Kimlik bilgileriniz (geçerli bir pasaport veya kimlik belgesi kullanabilirsiniz)

Doğum tarihiniz ve doğum yeriniz

Cep telefonu numaranız

Banka Hesap Bilgileri

 

Kayıt işlemini tamamlamak için banka hesap bilgilerinizi (TL hesabı) bizimle paylaşmalısınız. Bu hesap, satışlarınızdan elde ettiğiniz geliri almanız için kullanılır.

Ürünlerinizi listelemek için web tabanlı ara yüzümüzü veya toplu listeleme araçlarımızı kullanabilirsiniz. Ürünlerinizin Toplasepeti.com’da kataloğunda mevcut olup olmadığına bağlı olarak, sizden istenen bilgiler ve yükleme şekliniz değişir.

Ürünleriniz Toplasepeti.com’da  kataloğunda mevcutsa:

Web tabanlı ara yüzümüzü kullanarak ürünlerinizi tek tek ve kolayca listeleyebilirsiniz. Sadece ürün fiyatını ve stok miktarını girmeniz yeterlidir. Bunun yerine, birden çok ürünü hızlı bir şekilde listelemenizi sağlayan toplu listeleme araçlarımızı kullanabilirsiniz. Çoklu ürün ekleme araçlarını kullanırken her ürün için EAN, ISBN veya UPC (EÜK) kodunu girmelisiniz.

Ürünleriniz Toplasepeti.com’da kataloğunda mevcut değilse:

Ürünlerinizi listelemek için web tabanlı ara yüzümüzü veya toplu listeleme araçlarımızı kullanabilirsiniz. Kataloğumuzda yer almayan ürünleri listelemek için her bir ürüne dair aşağıdaki bilgileri girmelisiniz:

Ürün kodu:

Ürün adı:

Ürün tanımı:

Ürün resmi:

Fiyat:

Stok bilgisi:

Bazı ürün kategorilerinde ek bilgiler de girmeniz istenebilir.

Ücretlendirme:

Toplasepeti.com’da üreticilerden ve satıcılardan siteye üyelik veya ürün girişi için hiçbir zaman ücret alınmaz,

Satış Komisyonu: Üretici ve Satıcılar, sattıkları her ürün için, kategoriye göre değişen oranlarda bir satış komisyonu öder (satış komisyonu, varsa KDV’ye tabidir).

Satış komisyonu, toplam satış fiyatı üzerinden hesaplanan bir yüzdedir.

 

Toplam satış fiyatı, müşteri tarafından ödenen toplam tutardır (ürün fiyatı, kargo ücreti, varsa hediye paketleme masrafları da dahil olmak üzere, müşteri tarafından ödenen toplam tutar).

Evet. Hesap açmak için uzun vadeli taahhüt istemiyoruz. Hesabınızı istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bunun için bizimle satıcı hesabınız üzerinden iletişime geçmeniz yeterlidir.

Toplasepeti.com’da hesabınıza ilk ödeme, satışınız gerçekleşip ürün müşteriye teslim edildikten 7 gün sonra yapılır. Takip eden süreçte ödemelerinizi 7 günlük dönemler halinde alırsınız. Para, transfer gerçekleştikten sonra 2 iş günü içinde hesabınıza geçer.

Ödemenin gerçekleşmesi için: Toplasepeti.com’da satıcı hesabınızın bakiyesi sıfırın altında olmamalıdır. Komisyon oranları, işlem bedelleri, para iadeleri ve müşteri şikayetleri, hesabınızın durumunu etkileyebilir.

 

Satıcı hesabınızdaki banka bilgileri kısmı doldurulmuş olmalıdır.

Müşterilere mümkün olan en iyi deneyimi sunabilmek için Toplasepeti.com’da standart kargo ücretsizdir. Satıcılar, müşterilerin siparişlerini standart kargo ile ücretsiz olarak tamamlar. Ekspres kargo hizmeti sunan satıcılar, bu hizmeti satın almak isteyen müşterilerden ek ücret tahsil edebilir.

 Satıcılar, müşterilerin siparişlerini kendi anlaşmalı oldukları kargo şirketleriyle gönderir. Toplasepeti.com’da satıcıların kargo şirketi tercihi üzerinde herhangi bir yönlendirmesi yoktur.

 

Hesabımı Nasıl Yönetirim

Hesabınızı yönetmek, evanterinizi güncellemek, ürün özellikleri eklemek, müşterilerle iletişime geçmek, siparişlerinizi ve ödemelerinizi takip etmek için yönetici hesabınıza giriş yapıp kullanabilirsiniz.

Sipariş aldığınızda, Toplasepeti.com’da size bir e-posta gönderir. Bekleyen siparişlerinizi Toplasepeti.com yönetici sayfanız da görebilirsiniz. Toplasepeti.com’dan hangi durumlarda e-posta almak istediğinizi, hesap ayarları altındaki bildirim tercihleri alanında düzenleyebilirsiniz.

Siparişlerinizi iki farklı şekilde yönetebilirsiniz. Web tabanlı ara yüzü kullanabilir veya müşteri ve sipariş bilgilerini içeren günlük sipariş raporunu mail olarak alabilirsiniz. Dilerseniz Toplasepeti.com Web Service çözümlerini kullanarak kendi sipariş sistemlerinizle entegrasyon da sağlayabilirsiniz.

 

Evet. Toplasepeti.com’da ödeme dolandırıcılığından koruma hizmeti, hileli siparişlerin engellenmesini sağlar.

A’dan Z’ye Garanti, müşterinin ürünü hiç teslim almadığı veya verdiği siparişten farklı bir ürün gönderildiği durumları çözümlemek için tasarlanmıştır. Bir sorun yaşandığında, müşterilerden öncelikle satıcıyla iletişime geçmelerini istiyoruz. Eğer satıcı problemi çözemezse, müşteri A’dan Z’ye Garanti talebi açabilir. Toplasepeti.com’da böyle bir talep aldığında, satıcıya talebin detaylarını içeren bir e-posta göndererek sipariş ve tedarik ile ilgili bilgileri paylaşmasını ister. Ardından, Toplasepeti.com bu talebin ne şekilde çözümleneceğini belirler. Bazı durumlarda satıcının üstleneceği şekilde müşteriye para iadesi de gerçekleştirilebilir.

Evet, müşteriler ürünlere yorum yazabilir. Olumlu yorum sayısı, Toplasepeti.com’daki başarınızda büyük rol oynar.

 

Yüksek olumlu yorum sayısı, müşterilerin satıcıya olan güvenini artırır. Satıcı ve ürün yorumları, ürün detay sayfasında görünür ve müşterilerin ilk baktığı bilgiler arasındadır. Müşteriler, yüksek puanlı satıcılardan ürün satın almayı daha fazla tercih eder. Yüksek puan, satıcı performansınızı belirlemenizde ve Satın Alma Kutusu’nu kazanmanızda önemli bir kriterdir.

Müşteriler, Toplasepeti.com’da  sadece kredi kartı ve banka kartı ile alışveriş yapabilir. Bazı ürünler için taksitle satın alma seçeneği de mevcuttur. Kapıda ödeme gibi farklı ödeme yöntemleri ile alışveriş yapılamaz.