Doğal Gıda İyi Tarım
Yerel eko sistemi destekleyen çiftçileri ve üreticileri hem kendi hayatımız hem çocuklarımızın hem de gezegenimizin geleceği için desteklenmesi gerçeğini kesinlikle ret edemeyiz.
En Az % 70 Katkısız Ürün
Yerel eko sistemi destekleyen çiftçileri ve üreticileri hem kendi hayatımız hem çocuklarımızın hem de gezegenimizin geleceği için desteklenmesi gerçeğini kesinlikle ret edemeyiz.
Üreticilerimize sıfır maliyet
Hiç bir şekilde, üyelik bedeli, komisyon, reklam katkısı, kategori ücreti vb. gibi üretimlerinin üzerine maliyet oluşturacak ücretleri talep etmiyoruz
Previous
Next

Nasıl bir üretici portföyüne sahibiz, kimler ile çalışıyoruz..

Ürün kalitesinin ve üretim süreçlerine gösterilen özenin yüksek kalitede olmasını istiyoruz, bu neden ile sadece ürettiğine özen gösteren ve kaliteyi benimsemiş, belirli standartları yerine getiren ( doğal üretim süreçlerini, tarım ilacı kullanımını, katkı ve kimyasal madde kullanımı tamamen kaldırmış ) kaliteli üreticiler ile çalışıyoruz.  Size ne gönderdiğimizi bilmek istiyoruz. Lezzete önem veriyoruz yediğiniz yiyeceklerin sağlıklı olması yanında lezzetli olmasını önemsiyoruz. Bu neden ile aldığımız başvuruları ticari amaçları bir kenara bırakarak en az %90’nını kabul edemiyoruz. Yani Sağlıklı üretim koşullarını yerine getirmediğine inandığımız, kendi soframıza koymayacağımız ürünleri raflarımıza koymuyoruz. Bu konuda hatalı davrandığımız üreticileri ise 2. bir ikaza gerek kalmadan Toplasepeti.com dan satışını noktalıyoruz. Bu neden ile bildirimlerinizi herkesten daha fazla önemsiyoruz. Yapacağınız geri bildirimler bir başkası için aydınlatıcı olacaktır. Şunun altını tekrardan çizmemiz gerekir ise kontrolünü gerçekleştirmediğimiz ne olduğu ve kapınıza kimin gönderdiği belli olmayan hiç bir ürünü depolarımıza kabul etmiyoruz. 

Neden Destekliyoruz? Neden Doğal Üretim

Yerel eko sistemi destekleyen çiftçileri ve üreticileri hem kendi hayatımız hem çocuklarımızın hem de gezegenimizin geleceği için desteklenmesi gerçeğini kesinlikle ret edemeyiz. Neyse ki son yıllarda iyi tarım uygulamalarını ve iyi gıda üretimini ahlaki bir prensip edinmiş insan sağlığını ve geleceğimizi düşünen çiftçilerimizin ve üreticilerimizin sayısı hızla artmaktadır. 

Toplasepeti.com olarak kuruluşumuzda ki ilk ve en önemli prensibimiz kesinlikle doğal, iyi tarım uygulamaları ile üretim yapan üreticilerin ürünlerine ulaşarak, bu ürünlerin kolaylıkla insanlarla buluşmasını sağlamaktı.  Bu süreçte gördük ki bu tür konvansiyonel üretime dahil olmadan doğal bir şekilde yapılan üretimin market raflarında yer alması neredeyse olanaksız gibi duruyordu. Bu durumun nedenleri arasında market zincirlerinin üreticilerden talep ettiği çok yüksek raf maliyetleri, market kampanyaları, katalog ücretleri ve ürün medya reklam giderlerini sayabiliriz. Bu ve benzeri bir çok pazarlama masrafının doğal üretim gerçekleştiren çiftçi ve üretici için kaldırılabilecek bir yük olmadığını fark ettik. 

Bu neden ile Doğal ve iyi tarım uygulamaları ile üretim yapan üreticilerimizden hiç bir şekilde, üyelik bedeli, komisyon, reklam katkısı, kategori ücreti vb. gibi üretimlerinin üzerine ek bir pazarlama maliyeti oluşturacak ücretleri talep etmiyoruz. Doğal, iyi gıda ve iyi tarım üretimi yapan tüm üreteciler Toplasepeti.com da tamamen ücretsiz olarak yer alabilir, ürünlerini gelecek nesiller ve gezegenimiz için 0 Maliyet ile pazarlayabilir. 

Bu neden ile Toplasepeti.com ziyaretçilerine daha uygun fiyatlar ile daha sağlıklı ve iyi gıdalar sunmaktadır . Biz bu prensipten, kendimiz, çocuklarımız, ülkemiz ve gezegenimiz için hiç bir zaman ayrılmayacağız. Toplasepeti.com da listelenen ürünlerin EN AZ % 70’inden DAHA FAZLASI DOĞAL GIDA İYİ TARIM uygulamaları ile üretilmiş gıdalardır.  Gezegene duyarlılık gösteren herkese şimdiden teşekkür ediyoruz.  

Sunduğumuz ürünlerin katkısız üretim

Çiftçilik hayatımızı nasıl etkiler

Yoğun tarım, yaban hayatı, toprak ve su kirliliği ve zayıf hayvan refahının kaybı ile bağlantılıdır. Bazı insanlar, iklim değişikliği , toprak bozulması ve su kıtlığının gıda üretimini tehdit ettiği bir zamanda artan dünya nüfusunu beslemenin tek yolu olduğunu söylüyor . Ancak büyüyen bir nüfusu beslemek için fabrika üretimine, bir sürü kimyasala veya genetiği değiştirilmiş tohumlara ihtiyacımız yok. Gıda üretme yöntemlerimizi iyileştirmemiz Türkiye ve yurt dışında ki emisyonlarını azaltan, topraklarını eski haline getiren ve yerel eko sistemlerini koruyan çiftçilerden ders almalıyız. Ayrıca daha fazla bitki, daha az ve daha iyi et (ve süt ürünleri) yememiz ve daha az yiyecek israf etmemiz gerekiyor . Gıda ve tarım sistemimiz sağlıklı bir ortama ihtiyaç duyar ve bir tane oluşturmada rolünü oynamalıdır.

Böcek ilaçları ve gübreler ile ilgili sorun nedir?

Bazı çiftçiler böcekleri ve diğer böcekleri mahsullerinden uzak tutmak için böcek ilacı kullanır. Ancak pestisitler vahşi yaşamımıza ve çevremize  zarar verir ve besin zincirine toksinler ekler. Bazı pestisitler arılara zarar verir – ve yiyeceklerimizi çoğaltmak için arılara güveniriz. Pestisitler ayrıca çiftlik işçilerinin sağlığını  da etkileyerek ciddi ve bazen ölümcül hastalığa neden olabilir. Çiftçiler topraklarına besin eklemek ve mahsulün daha hızlı büyümesine yardımcı olmak için sıklıkla gübre kullanırlar. Ancak çok fazla sentetik gübre, yerel akarsuların ve nehirlerin nitrojenle kirlenmesine, balıkların ve bitki yaşamının ölmesine neden olabilir. Dışarıda harika çiftçiler olduğunu biliyoruz. Gübreye ihtiyaç duymayan sağlıklı toprakları koruyorlar ve böcekleri ve hastalıkları doğal yoldan yönetiyorlar. Bu onların sağlığı, bizim hayatımız ve çevre için harika bir haber.

Genetiği Değiştirmiyoruz

Genetiği değiştirilmiş (GM) gıdalar, özelliklerini değiştirmek için mahsullerin ve diğer bitkilerin genetik yapılarını değiştirerek üretilir. Mucize mahsul vaatlerine rağmen, GM teknolojisi gıda verimini artırmada başarısız oldu ve yoğun tarımın neden olduğu sorunları daha da kötüleştirdi. Büyük çiftçilere ve biyo teknoloji şirketlerine fayda sağlıyorlar – bize değil. Türkiye’de ve Dünya’da ticari olarak GDO’lu mahsul yetiştirmenin bir hata olacağını düşünüyoruz. Doğaya karşı değil doğa ile çalışan bir çiftçilik yaklaşımına ihtiyacımız var. Gelecekteki gıda üretimi için GDO’lu mahsullere ihtiyaç yoktur.