Algophyco Spirulina 120 Gr Toz

Algophyco Spirulina 120 Gr Toz, Zayıflamaya yardımcı olur Spirulina, yüksek besleyici ve düşük kalorili bir gıdadır. Metabolizmayı hızlandırarak yakılan kalori miktarını artırır. Zayıflama diyetinize spirulina eklemek, beslenme kaybı yaşamadan ihtiyacınız dışı kalori almanızı önleyebilir.

Devamı..
Ekim Fırsatı! Tüm Reçel ve ezmelerde Kasada Ekstra %20 indirim

119,99 120 Gr

Stokta

Algophyco Spirulina 120 Gr Toz , besin takviyesi olarak kullanılan mavi-yeşil bir alg türüdür. Yüksek oranda protein, doğal demir, B vitamini, ve beta karoten dahil birçok vitamin ve mineral içerir. Antioksidanlar, esansiyel amino asitler, klorofil ve phycocyanobilin (fikosiyanin) içeren spirulina, vegan diyetlerinde yaygın olarak yer alır.

Bilimsel çalışmalar spirulinanın pek çok hastalığa iyi geldiğini, antikanser, antiviral ve antialerjik etkilere sahip olabileceğini göstermektedir. Bununla birlikte, spirulina takviyesinin sizin için uygun olup olmadığını ve diğer ilaçla risk yaratıp yaratmadığı konusunda mutlaka doktorunuza danışınız.

Bilimsel çalışmalar Spirulinanın başta koronavirüs olamak üzere influenza ve bazı diğer viral hastalıklardan kaynaklanan enfeksiyonlara karşı koruyucu olduğunu göstermektedir.

Spirulinadaki proteinin kalitesi mükemmel olarak kabul edilir. %50-66 arasında net protein kullanım oranına sahiptir. Spirulinanın içerdiği demir, et tüketenler için dahi yüksek oranda emilebilen bir formuna sahiptir.

Spirulinadaki kalsiyum miktarı, sütteki kalsiyumun 26 katından fazladır. Spirulina antienflamatuar özellikleri bulunan Gama Linolenik Asit (GLA) içerir. GLA’nın bir besin kaynağında bulunması zordur ve vücut tarafından üretilmesi gerekir. Spirulina, doğal GLA içeriğine sahip az sayıdaki gıdalardan biridir.
Güçlü bir antioksidan ve antienflamatuardır.

Başlıca aktif bileşeni phycocyanin (fikosiyanin) ile oksidatif hasara karşı güçlü bir antioksidan kaynağıdır.
Fikosiyanin spirulinaya mavi-yeşil rengini de veren maddedir. Bu madde, serbest radikallerle savaşır, antioksidan ve anti-enflamatuar etkiler yaratır.

Kan basıncı seviyelerini düşürebilir Yüksek bir spirulina dozu, kalp krizi, felç ve kronik böbrek hastalığı gibi birçok hastalığın ana risk faktörü olan yüksek kan basıncını düşürebilir. Çalışmalar, normal kan basıncı seviyelerini düşürmede etkili olan günlük dozun 4,5 gr. olduğunu gösteriyor.

Çalışmalar spirulinanın trigliseritleri ve “kötü” LDL kolesterolü düşürüp aynı zamanda “iyi” HDL kolesterolü yükseltebileceğini göstermektedir. Ayrıca vücuttaki yağ yapılarının oksitlenerek hasara neden olmasını önleyebilir. Mavi-yeşil algler kolesterol düşürücü, antienflamatuar ve antioksidan etkileri nedeniyle kalp hastalıklarını önlemede rol oynayabilirler.

Alerjik rinit belirtilerini azaltır Spirulina, alerjik rinit belirtilerinin popüler bir alternatif tedavi yöntemidir. Günlük alınan 2 gr. spirulinanın alerjik rinitli kişilerde burun akıntısı, hapşırma, burun tıkanıklığı ve kaşıntı gibi semptomlarını önemli ölçüde azalttığı gözlenmiştir. Spirulinanın antialerjik etkisi, vücudun besin eksiğini tamamlayarak bağışıklık sistemini güçlendirmesine bağlanabilir.

Kansere karşı koruyucudur Çalışmalar, özellikle OSMF (Oral Submukoz Fibrozis) adı verilen ağızdaki bir tür kanser öncesi lezyona karşı spirulinanın bir miktar etkili olduğunu göstermektedir. Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalar, kanser oluşumunu engelleyebileceğini ve tümör boyutunu küçültebileceğini göstermektedir.
Kan şekerini dengelemeye yardımcı olabilir ve hatta bazı durumlarda diyabet ilacı kadar etkili olduğunu gösteren çalışmalar mevcuttur.

Hayvanlarla yapılan çalışmalarda düşük kan şekeri, daha yüksek insülin seviyeleri ve gelişmiş karaciğer enzimi belirteçleri gözlemiştir. Sadece kan şekerini düşürmekle kalmayıp aynı zamanda kan şekeri seviyelerinin uzun vadeli belirteci olan HbA1c’yi de düşürebileceğini gösteren çalışmalar da yapılmıştır. Tip 1 diyabet hastalarında da spirulinanın antioksidan etkisinden faydalanılabilir.

Zayıflamaya yardımcı olur Spirulina, yüksek besleyici ve düşük kalorili bir gıdadır. Metabolizmayı hızlandırarak yakılan kalori miktarını artırır. Zayıflama diyetinize spirulina eklemek, beslenme kaybı yaşamadan ihtiyacınız dışı kalori almanızı önleyebilir.

Kas gücünü ve dayanıklılığı artırabilir Spirulinanın antioksidan özellikleri, egzersizin neden olduğu oksidatif hasarı ve kas yorgunluğunu en aza indirmeye yardımcı olabilir. Çalışmalar, dayanıklılığı artırarak yorulma sürelerini önemli ölçüde uzattığını gösteriyor.

Bilimsel çalışmalar spirulinanın, yaşlanma sürecinde bağırsağınızdaki sağlıklı bakterileri korumaya yardım edebileceğini gösteriyor. Spirulina fazla lif içermediği için diyetinize yüksek lifli gıdalarla birlikte dahil etmeniz önemlidir.

Kandaki toksik maddeleri temizler İçeriğindeki klorofil, kandaki toksik maddeleri temizlemeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Spirulinanın vücuda giren arsenik, florür, demir, kurşun, cıva gibi toksik maddelere karşı koyabilecek özellikler taşıdığını bulan araştırmacılar, ağır metal zehirlenmelerde klinik tedavinin yanı sıra çinko ile birlikte spirulina kullanılabileceğini belirtiyor.

Mental sağlığı destekleyebilir Spirulinanın bir triptofan kaynağı olduğunu düşünen araştırmacılar, duygudurum bozukluklarının tedavisinde spirulinanın potansiyel bir role sahip olduğunu savunur. Triptofan, serotonin üretimini destekleyen bir amino asittir.

Spirulina nasıl kullanılır?
Toz halindeki spirulinayı bir kaşık yardımıyla doğrudan tüketebileceğiniz gibi bazen smoothie türü içeceklere ekleyebilir, hazırladığınız salata, çorba, meyve ve sebze sularına karıştırılabilirsiniz. Spirulinanın tablet formunu suyla yutabilirsiniz.

Özellikle kilo vermek için kullanıyorsanız her öğünden yaklaşık yirmi dakika önce, kilo almak için ise her öğün sonrası tüketebilirsiniz. Spirulina için henüz doz önerecek kadar bilimsel veri bulunmuyor ve size uyacak günlük spirulina dozu yaşınız, cinsiyetiniz ve tıbbi geçmişiniz gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Şişe Miktarı

120 Gr

İçeriği

Spirulina Tozu
Bir ölçek (7 gram) kurutulmuş spirulina tozu;
B1 Vitamini (tiamin),
B2 Vitamini (riboflavin),
B3 Vitamini (niasin)
Bakır, Demir,
20 kalori ve 1.7 gr sindirilebilir karbonhidrat,
Omega-6, omega-3 ve omega-9 yağ asitleri dahil olmak üzere az miktarda yağ,
4.02 gr protein,
8 mg kalsiyum,
14 mg magnezyum,
8 mg fosfor,
95 mg potasyum,
73 mg sodyum,
0.7 mg C vitamini içerir.
Ayrıca az miktarda B6 (pridoksin), B9 (folik asit), D, A ve E vitaminleri, krom, selenyum, çinko gibi vücudunuzun ihtiyacı olan hemen her besini içermektedir.

Menşei

Türkiye – İzmir

Üretici

Algophyco

Kargo ve Teslimat

Bu ürün 24 Saat içerisinde kargoya verilmektedir. Tahmini teslim süresi 2 -3 iş günüdür.

İncelemeler

Henüz bir inceleme gönderilmemiş

Yalnızca bu ürünü satın almış ve oturum açmış müşteriler yorum bırakabilir.

0
SEPETİNİZ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.