Ispanak 1 Kg

Ispanak, K, A, B9 ve C vitaminleri ile manganez, demir ve magnezyum mineralleri bakımından zengin bir kaynaktır. Ayrıca ıspanak çeşitli antioksidan bileşikler ve diyet lifleri içermektedir.

 

Devamı..
Ağustos Fırsatı! Lindt ve Ritter çikolatalarda 2. ürün %50 İndirimli.

7,90 7,45 1 Kg

Ürün Hakkında Bilgi

Ispanak K, A, B9 ve C vitaminleri ile manganez, demir ve magnezyum mineralleri bakımından zengin bir kaynaktır. Ayrıca ıspanak çeşitli antioksidan bileşikler ve diyet lifleri içermektedir.
Düşük kalorili bir sebze olan ıspanakta bulunan karbohidratların çoğu diyet lifidir. 100 gram ıspanak tüketimi sadece 23 kcal enerji verirken yaklaşık 2 gram diyet lifinin alınmasını sağlar. Ispanakta bulunan çözünmez diyet lifleri sindirim sistemi sağlığına faydalı olup kabızlık gibi rahatsızlıkları önleyici etki gösterir.
Ispanağın bileşimindeki antioksidan etkili bileşikler vücutta serbest radikallerin zararlı etkilerini sınırlayarak kanser gibi çeşitli kronik hastalıkların riskini ve yaşlanma etkilerini azaltır. Ayrıca ıspanaktaki lutein ve zeaksantin gibi antioksidan bileşikler göz sağlığına faydalıdır. Ispanak kalp ve kemik sağlığına faydalı etkileri olan K vitaminini en fazla içeren sebzelerdendir. Yaklaşık 25 gram ıspanaklı erişte tüketimi günlük ihtiyacımız olan K vitamininin tamamını karşılar.
Besin Değerleri

Kalori: 17 kcal
Karbonhidrat: 0.6 g
Lif: 2.6 g
Protein: 2.5 g
Yağ: 0.3 g
Kolesterol: 0.0 mg
A Vitamini: 781.0 IU
C Vitamini: 52.0 mg
Potasyum: 633.0 mg
Kalsiyum: 126.0 mg
Demir: 4.1 mg

Kargo

24 Saat içerisinde kargoya verilmektedir. Yaklaşık 2 iş günü teslimat süresi mevcuttur.

İncelemeler

Henüz bir inceleme gönderilmemiş

Yalnızca bu ürünü satın almış ve oturum açmış müşteriler yorum bırakabilir.

0
SEPETİNİZ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.